Czy wiecie co to jest czarny czosnek? - ZielonyKredensik.pl
Czy wiecie co to jest czarny czosnek?
0
CZARNY CZOSNEK GŁÓWKA

Czy znacie czarny czosnek?
Wszystko wskazuje na to, że to prawdziwy ‘superfood’.
Czarny czosnek, to po prostu czosnek, bez konserwantów, barwinków, czy polepszaczy.
Produkcja czarnego czosnku trwa bardzo długo nawet do 12 tygodni, co czyni go wyjątkowym produktem. Główki czosnku poddaje się reakcji Maillarda. Czosnek przetrzymuje się w temperaturze około 60 stopni przez 4-6 tygodni, w tym czasie zachodzą reakcje chemiczne pomiędzy aminokwasami a cukrami redukującymi. Po tym czasie, czosnek leżakuje przez kolejne 45 dni, przez co traci swój smak oraz zapach oraz zyskuje lepszą przyswajalność substancji aktywnych.

To co w tym czosnku jest?
Przede wszystkim ma wysoką zawartości przeciwutleniaczy.
Te substancje obecne w czarnym czosnku chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, uszkodzeniem komórek i ich starzeniem, wspomaga działanie układu odpornościowego. Wykazuje działanie przeciwzapalne oraz wpływa na obniżenie ciśnienie we krwi.
Czarny czosnek nie jest ostry, smakuje raczej słodkawo i kwaskowato, przypomina nieco ocet balsamiczny. Pachnie podobnie do czosnku pieczonego czy grillowanego – tylko że ten zapach jest o wiele intensywniejszy, jest mięciutki, bez trudu można go rozsmarować.
Koreańczycy i Tajowie uważają, że regularne dodawanie do jedzenia tej przyprawy działa antynowotworowo i przedłuża życie. Jeśli zastąpicie świeży czosnek czarnym, unikniecie „czosnkowego” oddechu.
Nadaje ciekawy charakter wielu daniom, można dodać go do sałatek, risotto oraz na kanapki. Jeśli go spróbujecie, na pewno się w nim zakochacie !
Czarny czosnek ma działanie lekko pobudzające, dodaje energii, dlatego lepiej jeść go rano lub w ciągu dnia, a nie na noc.

Gdzie go kupicie?? Oczywiście w Zielonym kredensiku ?

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

0

TOP

X